Junak

Junacy 2006 i młodsi WICEMISTRZEM !!!

Zawodnicy MSPR JUNAK Włocławek w swoim pierwszym sezonie ligowym zdobyli wicemistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego w piłce ręcznej chłopców 2006 i młodsi.

Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Gawrońskiego w finałowym turnieju okazał się lepszy od MKS Brodnica i MKS Grudziądz, ulegając tylko drużynie z Bydgoszczy. W finałowym  turnieju rozgrywanym w Brodnicy, nasza drużyna wygrała z MKS Brodnica 10-0wo, i MKS Grudziądz 10-0wo oraz po bardzo emocjonującej walce przegrała z UKS ISKRA Bydgoszcz 7-16 (4-4) W.Gruszczyński 4, T.Ziółkowski 3. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra postawa zawodników w pierwszej połowie spotkania. Zespół Junaka do przerwy remisował z bardziej doświadczonym zespołem ISKRY Bydgoszcz. Niestety w kolejnej odsłonie spotkania zabrakło już sił i bardziej doświadczony zespół z Bydgoszczy udowodnił swoją wyższość.

Sukces jest tym większy, że przed rozpoczęciem sezonu nikt nawet nie marzył o medalu. Podstawowym celem było zebranie doświadczenia i nieśmiałe życzenia o chociaż jednej wygranej w lidze. Jednak ogrom pracy i zaangażowania trenera Dariusza Gawrońksiego i coraz większego zapału zawodników przyniosły wynik w postaci vice MISTRZOSTWA!!!

Ten niespodziewany wynik to dobry prognostyk przed kolejnym sezonem naszych młodych Junaków. Chłopaki mocno pracują i co najważniejsze widać już i słuychać, że Junak zaczyna sie liczyć w regionie a szkolenie dzieci idzie w dobrym kierunku. Dziękuję za wsparcie i zaangażowanie rodziców oraz trenerowi Darkowi Gawrońskiemu - mówi Prezes MSPR Junak Włocławek Marcin Gozdalski